Kodėl veidui reikia daug drėgmės?

Švytinti ir jaunatviškai atrodanti veido oda – daugelio iš mūsų siekiamybė, tačiau ne kiekvienas gali džiaugtis tokiais rezultatais be jokių papildomų pastangų. Tokiais atvejais dažnai rekomenduojama drėkinti veido odą, tačiau daugeliui neretai iškyla klausimas, kodėl reikia daryti. Kokios problemos laukia tuomet, kai oda negauna pakankamai drėgmės?

Būtent nuo to, kiek drėgmės yra veido odoje, priklauso ir mūsų išvaizda – kai jos ima trūkti, ilgainiui nepavyks išvengti raukšlių ar kitų pirmųjų senėjimo požymių. Oda tuomet tampa sausesnė, kietėja kapiliarų sienelės, o ląstelėms ima trūkti deguonies – vyresniame amžiuje šie procesai klostosi greičiau, tačiau odos išsausėjimo problemos ir to pasekmės gali kamuoti nepriklausomai nuo amžiaus. Būtent dėl šios priežasties privalu nuolat prižiūrėti ir sudrėkinti savo odą – tik tokiu būdu pavyks išvengti ankstyvų senėjimo proceso ir dar ilgus metus džiaugtis savo atvaizdu veidrodyje.

Natūraliai iškyla klausimas, kodėl veido odai ima trūkti drėgmės. Dažniausiai sausėjimui daugiausiai įtakos turi oro sąlygos ir patalpos, kuriose tenka praleisti daugiausiai laiko – šalti ir žvarbūs orai, dažnai naudojami kondicionieriai, dulkės ir kitos panašios kenksmingos medžiagos gali giliai įsiskverbti į mūsų veido odos audinius ir dėl šios priežasties tenka pasirūpinti papildomomis jos drėkinimo priemonėmis.

Ne mažiau kenksmingai veikia ir aktyvi saulė, nesubalansuota mityba ar miego trūkumas – veido oda tuomet tampa lengviau pažeidžiama, ji sunkiau atsinaujina ir sunkiau kovoja su infekcijomis, todėl laikui bėgant atsiranda ir išsausėjimo problemos. Tad jeigu nuolat tenka susidurti su panašiomis sąlygomis, vertėtų pasirūpinti papildoma veido odos priežiūra.

Nors galėtų pasirodyti, jog tokiais atvejais, kai odai trūksta drėgmės, situaciją gali išgelbėti vanduo, ši priemonė toli gražu nebus tokia veiksminga kaip specialiai sausai odai pritaikyta drėkinamoji kosmetika. Šie produktai sukurti taip, jog galėtų įsiskverbti į odos gilumą ir tokiu būdu ją sudrėkinti, tad pastoviai naudojant tokias priemones, galima pasiekti ilgalaikių rezultatų. Dar geriau, jeigu naudojama drėkinamoji kosmetika turės ir maitinančių medžiagų – tuomet kur kas ilgiau pavyks išsaugoti jaunatvišką, gražią bei elastingą odą.