Kas yra kuperozė?

Kad ir kaip norėtume turėti lygią ir glotnią odą, retas kuris gali pasigirti, jog joje nepastebi jokių trūkumų. Vienas iš jų – kuperozė arba kitaip tariant odos kraujotakos sutrikimas, kuris jautresnės ir plonesnės odos savininkus dažnai papuošia išryškėjusiais raudonais kraujagyslių kapiliarais, kurie laikui bėgant gali tapti vis ryškesni. Kaip reikėtų kovoti su šiuo sutrikimu?

Visų pirma reikėtų aptarti galimas kuperozės atsiradimo priežastis – kai kuriais atvejais šis defektas gali būti tiesiog paveldėtas, tačiau neretai nutinka ir taip, jog raudoni kapiliariai išryškėja dėl žalingų įpročių ar nesveikos mitybos. Angliarūgštė ir gaiviuosiuose gėrimuose esantys burbuliukai plečia kraujagysles, todėl ilgainiui tokio gyvenimo būdo padariniai išryškėja ir mūsų veiduose. Norint išvengti kuperozės, taip pat saikingai reikėtų mėgautis soliariumu ar tiesioginės saulės spinduliais – tuomet oda taip pat plonėja, todėl tampa kur kas labiau pažeidžiama.

Priežasčių gali būti ir kur kas daugiau, tačiau kur kas svarbesnis klausimas – kaip kovoti su atsiradusiais kuperozės simptomais. Daugelis šiuo atveju į pagalbą pasitelkia pudrą ir kitas odos maskavimo priemones, tačiau vis dėlto tokie metodai yra tik trumpalaikė priemonė, nepadėsianti išvengti rimtesnių problemų ateityje. Laiku negydomas, šis defektas gali peraugti ir į rimtesnes ligas, kurios ne tik gali sukelti uždegimą, perštėjimą ir kitus nemalonius pojūčius, bet ir dar labiau išryškinti atsiradusias dėmes, su kuriomis nepavyks lengvai susitvarkyti.

Šiuo atveju gali padėti speciali natūrali kosmetika ir veido priežiūros priemonės, kurios padėtų sušvelninti odą ir suteiktų jai stangrumo. Tuomet, kai pastebėjote pirmuosius kuperozės padarinius savo veide, reikėtų stengtis nuraminti odą ir sustiprinti kraujagyslių sieneles. Vis dėlto, produktus problematiškai odai vertėtų rinktis ypač atsakingai, kadangi netinkami gaminiai gali sukelti dar daugiau nemalonių padarinių.

Norint maksimaliai panaikinti kuperozės žymes, vertėtų kreiptis į kosmetologus, kurie tiksliai galės įvertinti Jūsų odos būklę ir tuomet rekomenduos Jums geriausiai tinkančius produktus. Egzistuoja ne viena gaminių linija, kuri yra skirta kovoti su kuperozės padariniais, tačiau tik profesionalai galės tiksliai pasakyti, kuris iš jų bus veiksmingiausias Jūsų odos tipui.