Hialuronas – kas tai yra ir kuo jis naudingas?

Hialurono rūgštį (arba tiesiog hialuroną) galima rasti beveik kiekviename žmogaus kūno audinyje, tačiau toli gražu ne kiekvienas iš mūsų yra girdėjęs apie šį angliavandenį ir jo teikiamą naudą mūsų organizmui. Ką reikėtų žinoti apie šią medžiagą?

Šis organizmo komponentas mūsų organizme jungiasi su vandeniu – tuomet susidaro klampi, į gelį panaši medžiaga, kuri reikalinga sutepti raumenims ar sąnariams. Ji dažnai naudojama ir įvairiose odos priežiūros priemonėse – tuomet hialurono rūgštis veikia drėkinančiai, tačiau tai ne vienintelė naudinga šios medžiagos savybė.

Bene daugiausiai šios rūgšties atsargų yra randama mūsų odos audiniuose, tad nekyla abejonių, jog būtent jos būklei ji turi daugiausiai teigiamos įtakos. Šios medžiagos dėka oda neišsausėja ir kur kas ilgiau išlieka jauna ir sveika. Hialurono rūgštis reikalinga ir kolageno gamybai, kuris reikalingas siekiant išlaikyti elastingą ir stangrią odą.

Tie patys komponentai reikalingi ir mūsų lūpoms – kai organizme jų yra užtektinai, lūpų audiniai yra drėkinami ir tokiu būdu pavyksta išsaugoti sveikas ir dailiai atrodančias lūpas. Hialurono rūgštis taip pat naudinga mūsų akims, dantenoms, galvos odai ir net kaulams bei kremzlėms, tad jos trūkumas bet kurioje kūno vietoje labai greitai išryškėja.

Šios medžiagos gyvavimo laikotarpis trunka iki 3 dienų, todėl reikia užtikrinti, jog hialurono atsargos organizme nuolat pildytųsi. Vis dėlto, bėgant metams, šios atsargos ima mažėti ir hialurono rūgšties gamybos procesai sulėtėja. Tam įtakos turi ir ultravioletiniai spinduliai, tad net ir jaunesniame amžiuje, ilgą laiką mėgaujantis saulės voniomis ar daug laiko praleidžiant soliariume, hialurono gamyba organizme kuriam laikui gali sustoti. Tuomet suintensyvėja senėjimo procesai, oda tampa kur kas sausesnė ir praranda savo sveiką išvaizdą.

Vis dėlto, tokiais atvejais išeitis taip pat yra – jeigu jaučiate, jog Jūsų organizmui trūksta hialurono rūgšties, vertėtų į pagalbą pasitelkti kosmetikos priemones, kurių sudėtyje galima rasti šios medžiagos. Specialūs kokybiški kremai, serumai ir kita panaši kosmetika sudrėkins odą ir paskatins hialurono gamybą, tačiau tokį efektą pavyks pasiekti tuomet, jeigu ją rinksitės pasikonsultavę su profesionaliu kosmetologu.